Xcode Yüklemesi

Xcode Yüklemesi Nedir?

Özellikle iOS İLE OSX platformlarına ait uygulamaların geliştirilmesine destek olan Xcode; 2003 yılı itibariyle geliştirilmiştir. Apple tarafından geliştirilen bu ortam geliştirici aracın; önemli kazanımları sunuyor olması, yazılımcılar tarafından sıklıkla tercih edilmesini mümkün kılmaktadır. Bu durum ise doğal olarak Xcode yüklemesi konusunda çok sayıda kullanıcının talep göstermesini mümkün kılmaktadır.

Xcode geliştirme ortamı aracının içinde; Apple’nın işletim sistemlerine ait uygulamaları geliştirmeyi sağlayan araçlar yer almaktadır. Bilindiği gibi Apple’nın işleyim sistemi denildiğinde akıllara iki farklı platform gelmektedir. Bunlar; iOS ve OSX platformlarıdır. Söz konusu platformlar sayesinde Apple kullanıcılarına çok daha etkili uygulamalar sunar.

Xcode Programının Yüklenmesi Nasıl Yapılır?

Apple kullanıcılar açısından son derece etkili bir geliştirme aracı olan Xcode; son derece geniş bir yelpazeden oluşan kullanım özelliklerine sahiptir. Bu durum Xcode yüklemesi konusunda taleplerin olmasını da sağlamaktadır. İşte Xcode aracının yüklenmesine dair tüm ayrıntılar:

  • AppStore platformuna giriş yapın
  • Xcode anahtar kelimesini arama sekmesine yazın ve arama yapın
  • Programı bulduktan sonra; Free sekmesini tıklayın
  • Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra; Spotlight bölümünden Xcode arama yaparak; bu geliştiriciyi çalıştırın

Bu etkileyici program; tamamıyla ücretsiz olarak sunulmaktadır. Xcode’u indirdikten sonra uygulamalar sekmesinden de rahatlıkla bulabilirsiniz. Böylece siz de Apple markasına ait cihazınızın geliştirilmesine destek olabilirsiniz.

Xcode’un Yazılım Geliştiriciler Açısından Önemi

Bu yazılım geliştirici derleme, kod editörü ile yazılım geliştirme amacıyla kullanılacak yazılım araçlarını da içermektedir. iPhone, iPod, iPad ile Mac cihazlarında çalışabilen yazılım geliştiricinin; son derece önemli özelliklere sahip olduğu biliniyor. Bu durum ise Xcode yüklemesi konusunda önemli bir ihtiyacın ortaya çıkmasını sağlıyor. Esasında Apple söz konusu olduğunda bir numaralı geliştirici araç olarak karşımıza Xcode çıkmaktadır. Bu aracın ücretsiz olarak seri bir şekilde indirilebiliyor olması; sık bir şekilde tercih edilmesini de mümkün kılmaktadır.

Elbette ki teknolojinin gelişiyor olması; Apple için de önemli kazanımları beraberinde getirmektedir. Bundan dolayı Apple yazılım araçlarının da özellikleri sürekli olarak değişmektedir. Bundan dolayı Xcode’u indirmek isteyenler mutlaka en güncel olan aracı indirmek durumundadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir