WordPress indir

WordPress indirerek hemen web sitenizi kurun

Dünya üzerinde en çok kullanılan blog, site, e-ticaret sitesi yazılımı WordPress’i kurarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken birkaç işlem bulunmaktadır. Zaten WordPress’in hem kurulumu hem de kullanım kolaylığı onu dünyanın en çok tercih edilen yazılımı yapmaktadır. Piyasada pek çok hosting firması mevcuttur. Bu firmalar birkaç tıklama sayesinde rahatlıkla wordpress indir diyerek kurulumu yapabileceğiniz yazılımlar sunmaktadır.

Tek tıkla WordPress edinin

WordPress yükleme işlemi çoğu zaman birkaç dakikada olmaktadır. Öncelikle bir web sitesi için iki şeye ihtiyaç olduğu unutulmamalıdır. Bunlardan bir tanesi hosting yani verilen depolandığı alan ve bir de domain yani internet sitenizin aramalarda çıkacak adıdır. Domainin ve hosting satın alma işlemleri oldukça kolay ve oldukça cüzi fiyatlıdır. Dilediğiniz bir firmadan iki hizmeti aynı anda dahi alabilirsiniz.

WordPress kurulumu için bir takım gerekli dosyalar mevcuttur. Gerekli dosyalar sayesinde wordpress indir butonu ile indirdiğiniz programınız kusursuz bir şekilde çalışacaktır. WordPress sitesine girdiğinizde sağ tarafta indirilecek dosyalar sizlere belirtilmiştir. Ardından gerekecek olan bir FTP programıdır. Bu program WordPress dosyalarının hosting yani alanınıza gönderme işlemini yapan programdır. Birtakım hostlarda web file sender gibi uygulamalar da bulunmaktadır. FTP programı olarak örneğin ücretsiz olarak rahatlıkla çalışan Filezilla’yı kullanabilirsiniz.

Şimdi kullanmaya başlayın

Kurulum işlemi için bir diğer adım FTP bilgileridir. FTP programı ile dosyalarınızı servera gönderirken girilecek server adresi, şifre ve kullanıcı bilgilerinizdir. Hostunuzun kullanıcı panelinden zaten bu kısımları göreceksiniz. Panelde ayrıca FTP users ve FTP accounts seçeneklerini görebilirsiniz. WordPress indir işlemi aslında bu kadar kolaydır. Dünyanın en çok tercih ettiği bu indirmesi ve kullanması basit yazılım ile siz de kendi hayalinizdeki web sitenizi kurabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir