WordPress Hosting Nedir

WordPressHosting Nedir?

Web sitesi kurmak eskiden belki çok uzun uğraş gerektiren bir işlemdi ancak günümüzde WordPress sayesinde bir site sahibi olmak düşündüğünüz kadar zor değil. Bileşenleri ve eklentileri ile WordPress açık kaynak kodlu bir web sitesi yazılımı olmakla beraber Türkçe oluşu ile de büyük kolaylık sağlamaktadır. Elbette diğer sitelerde olduğu gibi WordPress sahibi almak için de bir hosting firmasından hosting satın almanız gerekir. WordPress hosting ile sitenize sorunsuzca kavuşmuş olursunuz.

Dünya üzerindeki web sitelere baktığımızda yüzde 70 oranında WordPress altyapısı kullanıldığı görülmektedir. Özellikle blog sahibi olmak isteyen kişiler WordPress tercih etmektedir. Ancak günümüzde WordPress’in kazandığı özellikler, eklentiler ile e-ticaret sektörüne girmek isteyenlerin de tercihi olmuş bir yazılımdır.

WordPress ile web sitesinizi kolayca kurun

Bu yazılım sahip olduğu özellik ve eklenti ileri farklı sunuculara ihtiyaç duymaktadırlar. Bir WordPress altyapısı standart bir hosting ile kurulabilir. Yazılım, özel olarak optimizasyonu ayarlanmış web sunucuları ile çok daha hızlı ve verimli bir şekilde çalışabilmektedir.

WordPress tabanlı kuracağınız web sitenizin sorunsuz ve hızlı çalışabilmesi için ise WordPress Hosting paketlerinden yararlanmak gerekmektedir. WordPress hosting dediğimiz alan yazılımın tüm ihtiyaçlarına ve altyapısına sahiptir. Veritabanı, bant genişliği, disk, RAM, Server Cache, CPU gibi sistemsel ve donanımsal özellikler yazılımın en iyi performans göstereceği şekilde ayarlanmaktadır.

WordPresshosting almak çok kolay

Domain ve WordPress hostingi beraber alabileceğiniz gibi ayrı ayrı alım da yapabilirsiniz. Ancak hosting alırken mutlaka WordPress hosting olmasına özen göstermelisiniz. Bu sayede WordPress hostunuza hazır ve kurulmuş bir şekilde gelecek ve size sadece kullanmak düşecektir.

WordPress sayesinde kodlama bilmeden harika blog ve siteler hazırlayabilirsiniz. Kullanım kolaylığı olduğundan günümüzde en çok tercih edilen yazılımdır Web hosting hizmeti sağlayan firmalar ile görüşüp hosting fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir