Skype Nedir Nasıl Kullanılır?

Skype Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnternet dünyasının günlük hayatımıza yerleştirdiği kavramlar arasında Skype kavra mı da yer alıyor. Peki Skype nedir? Ne işe yarar? Özellikleri nelerdir? Elbette ki nasıl kullanılır? Bu sorulara verilecek yanıtları merak ediyorsanız yazımınız okuyun.

İnernet bağlantısı aracılığıyla dünyanın hemen her yerinde bulunan insanlarla iletişim kurmanızı sağlayan bir uygulama olarak karşımıza Skype çıkmaktadır. Üstelik sadece sesli olarak değil; görüntülü olarak da konuşulmasına olanak tanıyan bu uygulama, kısa süre içerisinde yaygınlaşmıştır. Bu uygulama sayesinde ücretsiz olarak karşınızdaki kişiyle konuşabileceğiniz gibi normalden çok daha uygun fiyat aracılığıyla da ev telefonu ve cep telefonlarını da arayabilirsiniz.

Skype Nasıl Kullanılır?

Öncelikli olarak skype uygulamasını kullanmak için mutlaka bu uygulamayı cep telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. İndirme işlemini skype uygulamasının sitesi üzerinden ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Uygulama dosyasını indirdikten sonra;

  • Çalıştır sekmesini tıklayın
  • Dil seçeneğinden Türkçeyi seçin
  • Bir Skype hesabı açın
  • Uygulamaya giriş yapın

Skype uygulamasına giriş yaptıktan sonra mutlaka görüntü ve ses denemesin yapmayı unutmayın. Bu aşamadan sonra artık kişilerinizi ekleyerek; onlarla görüntülü bir şekilde rahatlıkla iletişim kurmaya başlayabilirsiniz. Ekleme işlemini yaptıktan sonra artık eklediğiniz kişilerin skype ekranın sağ alt tarafında listelenmesi gerekmektedir. Burada konuşmak istediğiniz kişinin kullanıcı adını tıklayarak görüşme daveti gönderebilirsiniz.

Skype Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Elbette ki Skype nedir? Sorusunun ardından bu uygulamanın özelliklerinin neler olduğunu belirtmek gerekmektedir. İşte Skype uygulamasının ön plana çıkan özellikleri:

  • Cep telefonlarını arama özelliği
  • Ücretsiz olarak internet üzerinden çağrı başlatma özelliği
  • Grup çağrıları oluşturarak; toplu olarak sohbet edebilme özelliği
  • Skype numarası alabilme özelliği
  • Çağrı yönlendirme özelliği

Skype uygulamasının kullanım özellikleri her geçen gün geliştirilmektedir. Bu durum ise doğal olarak çok daha kullanışlı bir uygulama olarak karşımıza Skype uygulamasının çıkmasını mümkün kılmaktadır. Skype sayesinde sizden uzakta bulunan aile bireylerinizle toplu olarak sohbet edebilirsiniz. Üstelik bu görüşmeyi görüntülü olarak dahi yapabilirsiniz. Skype’nin bu özelliği tamamen ücretsiz olarak kullanılabildiği de biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir