MyBB

Forum Sitesi Kurmanın Kolay Yolu: MyBB

Günümüzde internet üzerinden her türlü bilgiye ulaşabiliyoruz. Arama motorlarına aradığımız konu hakkında kelimeleri yazdıktan sonra saliseler sonra bilgiler karşımıza geliyor. Birde sahip olduğu bilgiyi paylaşmak isteyen kişiler bulunmaktadır. Onlar forum siteleri üzerinden bilgileri paylaşıyorlar.  Ellerinde bulunan bilgileri paylaşmak isteyen kişilerin sahip olabilecekleri bir platform kurabilmeleri çok kolay bir hale geldi. My Bulletin Board yani MyBB bir forum sistemidir. Ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz bir forum yazılımıdır.  Programlama dili olarak PHP ile yazılmıştır. MySQL veritabanı ile çeşitli eklentiler ile geliştirilerek kullanıcıya sunulmuştur.

MyBB Forum Sistemi Özellikleri

MyBB forum sisteminin kolay bir kurulumu çok kolaydır. Forum sistemi güçlü ve güvenilir bir yapıya sahiptir. Sistem üzerinde devam eden çalışmalar üst versiyonları da geliştirilip kullanıcıya sunmaktadırlar. Forum sitesi kurduğunuz zaman kullanıcı paneli karşınıza çıkacaktır.  Admin paneli ile kullanıcıları kontrol etme, tema değiştirme, üye yönetimi, kontrol paneli ile eklenti yapma ve dil düzeltmeleri gibi fonksiyonlara da sahiptir.

Forum paneli kullanıcıları profil ve imza düzenlemesi yapabilir, forum aboneliği ya da konu aboneliği açabilir, arkadaş listeleri oluşturma gibi işlemleri yapabilirsiniz. Forum kullanım seçenekleri ile sayfanızı düzenleyebilirsiniz. Moderatör paneli ile duyuru ilan etme, duyuruyu kaldırma, kullanıcı profillerini düzenleme gibi işlemleri kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Mesajlaşırken dosya yükleyebilir, mesaj bildirimleri açabilirsiniz.

Yeni MyBB Forum Sistemine Getirilen Özellikler

Yeni geliştirilen MyBB versiyonlarına getirilen dikkat çeken özellik basitleştirilmiş tema editörü özelliğinin getirilmesidir. Getirilen bu özellik ile özgün temalar tasarlayabilir ve sayfanızı dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Ana sayfa, yönetici sayfası, üye listesi gibi bölümlere ait şablonlarda da değişiklik yapabilirsiniz. Google Seo eklentisi ile özel 404 hata sayfaları,  anahtar kelime etiketleri oluşturabilir ve URL uzantınız Türkçe formata uygun bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir